Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı
4.1
736 yorumları

Borsaya Giriş ve Stratejinin Önemi / Bölüm-1

Borsada işlem yaparken nelere dikkat etmeliyim?
11.363 students Kayıtlı
  • Tanım
  • Müfredat
  • SSS
  • Yorumlar

Borsa doğru hareket edildiğinde, bizlere harika kazanımlar elde etmemizi sağlayan bir yatırım aracıdır. Fakat bunun için finansal okur yazarlığımızı arttırmalı ve çok okuyup, çok öğrenmeliyiz. Eğitimler borsanın olmazsa olmazıdır! Borsada temel ve teknik analiz olarak 2 ana eğitim belirtilse de,  borsada yatırım stratejileri yöntemleri çok fazladır. Örneğin temettü yatırımı, halka arz yatırımları, takas analizi, para giriş-çıkışı vb gibi. Günlük al-sat yapan traderler olduğu gibi, uzun dönem elinde hisse tutarak gerçek bir uzun vadeli yatırımcılığına soyunan kişiler de paralarını oldukça efektif bir şekilde değerlendirebiliyorlar.

Fakat ne olursa olsun, birilerinden hisse duyarak, tüyo alarak hisse seçimi yapmanız ve o hisselere yatırım yapmanız ciddi bir risktir. Riski minimize ederek olası kayıplardan en az etkilenmek sizin elinizde. Bunun için doğru analiz ve yakın takip çok önemli. Dolayısı ile daha borsaya girmeden bir strateji oluşturmanız gerekmektedir. Plansız hareket etmek kesinlikle doğru değildir ve sizin için büyük kayıplara neden olabilir!

Bu nedenlerden dolayı kursumuza ilk siz ne istiyorsunuz sorusu ile başlıyoruz. Siz kimsiniz? Nasıl bir profiliniz var ve nasıl bir yatırımcısınız? Bunların cevabını bilmeden herhangi bir para piyasasına girmek doğru değildir. Tabi ki  teknik analizin yanında, bir yatırım stratejiniz ve bir de yatırım planınız olmalı!

Bu kursun ÜCRETSİZ olmasının amaçlarından birisi de, sizin tüm bunlara hazır olup olmadığınızı göstermektir. Eğer gerçekten hazır iseniz, işte o zaman ücretli kurslar alabilir, kendinizi bu yönde geliştirebilir ve gerçek bir yatırımcı olabilirsiniz.

Kursu tamamladığınızda teknik analizin aslında ne kadar kolay olduğunu  anlayacaksınız. Her türlü para piyasası enstrümanına baktığınızda grafikler size  doğru kararlar verebilecek bir şekilde önünüzde olacak. Piyasalara karşı öz güveniniz yükselecek alım satım yaparken kimseden onay alma ihtiyacı duymayacaksınız. Başarılı olmanın sırrı çok çalışmaktır.

How long do I have access to the course materials?
You can view and review the lecture materials indefinitely, like an on-demand channel.
Can I take my courses with me wherever I go?
Definitely! If you have an internet connection, courses on Udemy are available on any device at any time. If you don't have an internet connection, some instructors also let their students download course lectures. That's up to the instructor though, so make sure you get on their good side!
4.1
736 yorumları
Yıldız 5
369
Yıldız 4
231
Yıldız 3
108
Yıldız 2
16
Yıldız 1
12
Layer 1