Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı
4.75
335 yorumları

Trendyol'da Nasıl E-Ticaret Yapılır | Trendyol 2021

E-Ticaret İçinde Türkiye'deki En Yüksek Trafiği Olan Trendyol'da Ürün Araştırma, Tedarikçi Bulma, Satış Nasıl Yapılır?
Eğitmen
Mehmet TEK
Kategori Business
10.069 students Kayıtlı
  • Tanım
  • Müfredat
  • SSS
  • Yorumlar

Trendyol’ da Nasıl Satış Yapılır | Trendyol 2021 Eğitimimize Hoşgeldiniz,

Kendi tecrübemiz ve diğer kaynaklardan edindiğimiz bilgilerle adım adım Trendyol’da nasıl satış yapılacağını sizlerle paylaşacağım. Bu eğitim; Trendyol’da satış yapmak isteyenler, satışa yeni başlayanlar veya mağazasını açan fakat satışları istenilen seviyede gitmeyenler içindir.

Eğitimin içeriği içindekiler bölümünde görüldüğü üzere 9 başlıkta aşama aşama derlenmiştir. Bu aşamalar sıfırdan başlayanlar içindir. Siz kendi durumunuza göre hangi aşamadan başlayacağınızı seçebilirsiniz.

Ürün Araştırma konusunda hedefimiz; az rekabet olan ama satışı iyi olan ürünler, yani boşluklar bulmak olmalıdır. Çok sayıda ürün satmaktansa etkili olan ürünleri bulmak bizim için daha kârlı olacaktır. Çünkü son zamanlarda çok ciddi bir rekabet oluşmuştur. Trendyol’un aylık ziyaretçi sayısı 200 Milyona ulaştı. Satıcı sayısı 130 binlere ulaşmış durumdadır. Şu anda aylık olarak 10-15 bin yeni e-ticaret satıcısı da giriş yapmaktadır.

Ürünlerimizi seçmeyi öğrendikten sonra, artık tedarikçi bulmamız gerekiyor. Peki tedarikçileri nasıl bulabiliriz? Bu soruya eğitim içerisinde yanıt bulacaksınız.

Ürün listeleme ne demek? Trendyol’da ürün listesi oluşturmak ne demek? bu sorulara eğitim içerisinde yanıt bulacaksınız. Ürün listesi, ürününüzün sayfasını oluşturmak, ürününüzü Trendyol platformuna yüklemek demektir. Trendyol platformuna isterseniz tekil olarak ya da isterseniz de toplu olarak excel kullanarak ürün yükleyebilirsiniz.

Artık ürün araştırmamızı, ürün incelemelerimizi yaptık ve bir ürün listesi oluşturmayı öğrendik. Şimdi bize en güzel kazanç sağlayacak ürünlere karar vermemiz gerekiyor. Binlerce ürününüzün olmasına gerek yok. Çünkü sattığınız bu kadar ürün varken hangi ürünü sattığınızı da çok bilemiyorsunuz. Fakat tek bir ürününüz olsa, ürünün her şeyine hakim olabilirsiniz ve ürünle alakalı birçok geliştirme yapabilirsiniz.

Ürüne tam olarak karar verdikten sonra; Bu ürünlerle satışı nasıl yapmalıyız? Nasıl rekabet edebiliriz? Bu sorunları değerlendirerek en iyi ürünlerle yola devam etmemiz gerekir.

Bu eğitimimiz içerisinde bu soruların tamamına cevap bulacaksınız.

How long do I have access to the course materials?
You can view and review the lecture materials indefinitely, like an on-demand channel.
Can I take my courses with me wherever I go?
Definitely! If you have an internet connection, courses on Udemy are available on any device at any time. If you don't have an internet connection, some instructors also let their students download course lectures. That's up to the instructor though, so make sure you get on their good side!
4.75
335 yorumları
Yıldız 5
222
Yıldız 4
88
Yıldız 3
20
Yıldız 2
1
Yıldız 1
4
Layer 1