Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı
4.58
314 yorumları

Uyanış Yolculuğu

Bilgelerin Uyanış Yolculuğu
5.763 students Kayıtlı
  • Tanım
  • Müfredat
  • SSS
  • Yorumlar

Uyanışın ve farkındalığın beşer üstü beşeri boyutu cahillik ötesi bir üst cahillik ve acemilik boyutu mevcut.

Eğer ki, uyanan ve farkındalığı artan insan bunu doğru ve dosdoğru kullanamazsa teşevvüş yaşayıp extra bir psikolojik buhrana düşebilir.

Uyandırmak ve farkındalığı arttırmak erdemli bir görev lakin bunun kontrollü ve dengeli yolunu da ifade etmek ve aktarmak mesuliyeti mevcut. Bu olmazsa arada kalmış bir uyanan farkındalığı artan lakin ne yapacağını bilmeyen bir insanlık ortaya çıkacak.

Doğru davranışların dosdoğru olması şart.

Bizler ahretin ötesinden haberdar ediyoruz insanları. Bir bitiş yok. Yol uzun eğlenceli ama meşakkatli. Burada insanlar bocalayıp boşluğa düşebilir. Ahret ötesinin varlığı bilgisinin altı doldurulamazsa mevcut sistem ve plan aksayabilir. Simdi boşlukta salınan elleri tutma ve yol gösterme vakti. Düşüncenin uzayında kaybolmamalı uyananlar ve farkındalığı artanlar. Düşüncenin ilerisinde ne yapacaklarını bilmeliler ki plan laiki ile işleyebilsin. Şimdi seher vakti. Simdi dosdoğru bilgilerin verilme vakti.

Kontrolsüz bir uyanış düşünülemez. Dengeli olmayan bir farkındalık buhrana sebeb verir.

Sen de Uyanış yolundasın. Yoldaşın olan kim olursa olsun, eşin, dostun, evladın, o da bunu bilecek. İşte böylece bileşik lakin farklı duygularla “Birleşik Alan İçerisinde” yaşayacağız. Ve gerçek yaşamın ne olduğunu bizzat göreceğiz. O gün geldiğinde gözler artık şaşmayacak. Nefsler haddi aşmayacak ve kalpler gördüklerini yalanlamayacak. İşte bu, bir sonraki evre olan İnsan boyutu.

Sonuç: İnsanın nefsine zulm etmesinin sonu gelecek. Uyanış Kavramı, hakikatte ifadesini bulacaktır.

Uyanış Yolculuğu
How long do I have access to the course materials?
You can view and review the lecture materials indefinitely, like an on-demand channel.
Can I take my courses with me wherever I go?
Definitely! If you have an internet connection, courses on Udemy are available on any device at any time. If you don't have an internet connection, some instructors also let their students download course lectures. That's up to the instructor though, so make sure you get on their good side!
4.58
314 yorumları
Yıldız 5
208
Yıldız 4
53
Yıldız 3
34
Yıldız 2
9
Yıldız 1
10
Layer 1