Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı
4.35
805 yorumları

HIZLI İNGİLİZCE (A2-B1)

Cümle kurma alıştırmalarıyla bilgilerimizi tazeleyelim!
Eğitmen
Elif Bala
32.334 students Kayıtlı
  • Tanım
  • Müfredat
  • SSS
  • Yorumlar

Bu hızlandırılmış kursun amacı cümle kurarak ve süremiz elverdiğince İngilizcedeki bazı önemli gramatik yapıları ele alarak, A2-B1 seviyeleri arası farklı konularda bilgilerimizi tazelemektir. Eğitim boyunca pek çok temel yapı ve ifadeyi, çeviri teknikleri ile cümle kurma egzersizlerinden faydalanarak gözden geçiriyor, İngilizcedeki kipleri, aktif & pasif yapıyı ve bağlaçları inceliyoruz. Bu mini kurs, Udemy’de verilen ücretsiz eğitimlerin zaman limitine uygun olarak toplamda bir buçuk saattir ancak derslerin dolu dolu işlenmiş olması ve pek çok farklı gramatik yapıyı kapsaması nedeniyle, çalışma süreniz bundan daha fazla olacaktır. Çalışma programınızı, kursun sonunda verilen etkili öğrenme yöntemlerini göz önünde bulundurarak oluşturursanız eğitimden alacağınız verim artacaktır.

İkinci bölümde bonus olarak, bireysel öğrenme yöntemleri oluşturmanın öneminden bahsediyoruz. Bunun için beynin işleyişini ve sağ-sol lobların çalışma prensiplerini bilmemiz gerekiyor. Boylece yatkın olduğunuz çalışma metodlarını bularak yabancı dilleri daha hızlı öğrenebilmek mümkün hale geliyor. Peki siz beyninizin hangi lobunu daha baskın kullanıyorsunuz ?

Kursta örnek cümlelerle ele alınan kilit konular:

– Noun and Verbal Clauses

– Gerunds and Infinitives

– Present Perfect Continuous

– Simple Past Tense

– Simple Present Tense

– Present Continuous Tense

– Simple Future Tense

– The Future in Past

– Present Perfect Tense

– Sık Kullanılan Bazı Yüklemler

– Modal Verbs

– Had Better, Would Rather, Hope, Wish Kullanımları

– Direct & Indirect Speech

– Active & Passive Voice

– Relative Clause

– Conditional Sentences – If Clauses

– Conjunctions and Connecting Words

– İsim – Sıfat Türetimleri

– Prepositions “in, at, on”

Bu hızlandırılmış bir kurstur, dolayısıyla her konu özet şeklinde, örneklerle ele alınmıştır. Detaylı kurallara girmek, ücretsiz eğitimler için süre sınırı olduğu için mümkün değildir. İngilizceyi tüm seviyeler, alıştırmalar ve görsel temalı örnekler eşliğinde öğrenmek isterseniz, 40 saatlik kapsamlı İngilizce Eğitim Setimize göz atabilirsiniz.

Tüm çabanın eğitim hayatınıza katkıda bulunması dileğiyle..

Elif Bala

Bu kurstaki tüm içerikler 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile bu kanunun 13.maddesine dayanılarak hazırlanan Fikir ve Sanat Eserlerinin Kayıt ve Tescili Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca korunmaktadır. İzinsiz kullanımı ve çoğaltılması kanunen yasaktır. © text: Elif Bala

How long do I have access to the course materials?
You can view and review the lecture materials indefinitely, like an on-demand channel.
Can I take my courses with me wherever I go?
Definitely! If you have an internet connection, courses on Udemy are available on any device at any time. If you don't have an internet connection, some instructors also let their students download course lectures. That's up to the instructor though, so make sure you get on their good side!
4.35
805 yorumları
Yıldız 5
515
Yıldız 4
186
Yıldız 3
66
Yıldız 2
17
Yıldız 1
21
Layer 1